Wydarzenia Wydarzenia

Turniej Leśników

W sobotę, 30 lipca 2016 roku, na terenie rekreacyjnym przy CK Zamek odbył się kolejny Turnieju trzech Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych: Piły, Szczecina i Szczecinka!

Podczas turnieju zostało rozegranych 10 konkurencji, w których zmierzyli się ze sobą reprezentanci rywalizujących dyrekcji oraz przedstawiciele pracujących na ich terenie Zakładów Usług Leśnych.

Przedstawiciele Zakładów Usług Leśnych stanęli w szranki dwóch konkurencji rozgrywanych tradycyjnie podczas zawodów drwali, a mianowicie: okrzesywania i wycinania stołka.

Z kolei reprezentacje Regionalnych Dyrekcji, które tworzyli zarówno pracownicy biur dyrekcji, jak i nadleśnictw, musieli wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza ich codzienne obowiązki. Wyścig smoczych łodzi, siatkówka na trawie, układanie puzzli, łowienie ryb czy pływanie rowerem wodnym, to tylko niektóre konkurencje, w których rywalizowali wspierani dopingiem nie tylko swoich kibiców.

A skoro już o kibicach i Mieszkańcach Szczecinka mowa, to właśnie dla Nich przygotowano podczas Turnieju nie lada emocjonującą niespodziankę, zapraszając do poszukiwania Skarbu Skrzata-Pirata. Główną nagrodę, ledowy telewizor LG ufundował szczecinecki oddział Banku Gospodarki Żywnościowej. Całej zabawie towarzyszyło dużo dobrej muzyki i piosenki.

Tegoroczne zmagania wygrała reprezentacja RDLP w Szczecinku. Pozostałe reprezentacje będą mogły zrewanżować się już za rok, na kolejnym Wielkim Turnieju Leśników.