Lista aktualności Lista aktualności

WIELKI TURNIEJ REGIONALNYCH DYREKCJI LASÓW PAŃSTWOWYCH PIŁA – SZCZECIN – SZCZECINEK

W sobotę, 2 sierpnia 2014 roku, przed Ratuszem na Placu Wolności w Szczecinku, mieszkańcy Miasta i Turyści będą świadkami i uczestnikami niezwykłego turnieju trzech Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych: Piły, Szczecina i Szczecinka!

Podczas turnieju zostanie rozegranych 10 konkurencji, w których zmierzą się ze sobą reprezentanci rywalizujących dyrekcji oraz przedstawiciele pracujących na ich terenie Zakładów Usług Leśnych.

Przedstawiciele Zakładów Usług Leśnych staną w szranki dwóch konkurencji rozgrywanych tradycyjnie podczas zawodów drwali, a mianowicie: okrzesywania i wycinania stołka.

Z kolei reprezentacje Regionalnych Dyrekcji, które tworzyć będą zarówno pracownicy biur dyrekcji, jak i nadleśnictw, będą musieli wykazać się umiejętnościami daleko wykraczającymi poza ich codzienne obowiązki. Rzuty karne, rzuty do kosza, rozpoznawanie głosów leśnych zwierząt, układanie puzzli, łowienie kaczuszek w fontannie, jazda rikszą, kręgle i wirtualna strzelnica, to konkurencje, w których rywalizować będą wspierani dopingiem nie tylko swoich kibiców.

A skoro już o kibicach i Mieszkańcach Szczecinka mowa, to właśnie dla Nich przygotowano podczas Turnieju nie lada emocjonującą niespodziankę, zapraszając do poszukiwania Skarbu Skrzata-Pirata. Główną nagrodę, ledowy telewizor LG ufundował szczecinecki oddział Banku Gospodarki Żywnościowej. Całej zabawie towarzyszyć będzie dużo dobrej muzyki i piosenki oraz profesjonalny catering baru bistro „Poranek".

Turniej Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych z Piły, Szczecina i Szczecinka organizowany jest przez szczecinecką Samorządową Agencję Promocji i Kultury, Nadleśnictwo Szczecinek oraz RDLP Szczecinek.

Turniej będzie również okazją do zaprezentowania Mieszkańcom Miasta różnorodnych zagadnień związanych z lasem i gospodarka leśną, prezentowanych na specjalnych stoiskach tematycznych. Warto zaznaczyć, że dla najmłodszych przygotowano szereg atrakcji o charakterze edukacyjnym!

Zapraszamy więc wszystkich już wkrótce, 2 sierpnia 2014 roku na Wielki Turniej Leśników! Ten Turniej nie może odbyć się bez Ciebie!