Lista aktualności Lista aktualności

Eko-skarby pomorskiej przyrody 2

Jest już dostępna najnowsza publikacja Nadleśnictwa Szczecinek: EKO-SKARBY POMORSKIEJ PRZYRODY 2!

Kiedy jesienią 2014 roku, w szczecineckim kinie „Wolność" odbyła się premiera zrealizowanego przez Nadleśnictwo Szczecinek filmu „EKO-SKARBY POMORSKIEJ PRZYRODY", jego entuzjastyczne przyjęcie spowodowało, że niemal od razu narodziła się myśl o kontynuacji tematu i przystąpienia do prac nad drugą jego częścią. Tak też się stało i z początkiem 2015 roku zamknięto listę kolejnych dziesięciu bohaterów filmu i z każdym dniem dopisywane były kolejne wersy scenariusza, którego ostateczny kształt był gotowy na początku czerwca.

Na pierwsze dni czerwca zaplanowano też pierwszą sesję zdjęciową. Jak się okazało właśnie czerwiec 2015 roku był dla losów pierwszej części EKO-SKARBÓW niezwykły przynosząc nominację do nagrody Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi. Trzeba przy tym zaznaczyć, że nasze „EKO-SKARBY POMORSKIEJ PRZYRODY" zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego Festiwalu razem z 45 innymi produkcjami z 11 krajów, pozostawiając za sobą w pokonanym polu ponad 40 filmów z 16 krajów!

Ten, bez wątpienia, ogromny sukces spowodował, że z jeszcze większym zaangażowaniem przystąpiono do realizacji „Dwójki"! I oto, pod koniec sierpnia, po trzech sesjach plenerowych, padł ostatni klaps na planie filmowym „EKO-SKARBÓW POMORSKIEJ PRZYRODY 2". W pierwszych dniach listopada gotowa też była publikacja, złożona z książki i filmu DVD, a na 17 listopada zaplanowano premierę filmu w szczecineckim kinie „Wolność", połączoną z sympozjum popularno-naukowym o eko-skarbach pomorskiej przyrody.

Tym razem ekipa filmowa z Nadleśnictwa Szczecinek zaprasza na „Bagna Izbickie" do Nadleśnictwa Damnica, do Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi", na torfowisko „Zieliń Miastecki" w Nadleśnictwie Trzebielino, na Cmentarzysko Megalityczne w Nadleśnictwie Polanów, do „Doliny Pięciu Jezior" w Nadleśnictwie Połczyn Zdrój, do Rezerwatu Przyrody „Diabelskie Pustacie" w Nadleśnictwie Borne Sulinowo i Nadleśnictwie Czarnobór oraz do Rezerwatu Przyrody „Dęby Wilczkowskie" w Nadleśnictwie Szczecinek. Wśród eko-skarbów znalazł się również żółw błotny, mający swoją ostoję w Nadleśnictwie Dretyń oraz wilki z Nadleśnictwa Czarnobór i Nadleśnictwa Szczecinek.